right_menu
Vstup do soutěže
předškolní věk, žáci a studenti ZŠ a SŠ
Pozvi kamarády
O Logické olympiádě
Podpořte nás!
Vstup pro učitele
O soutěži pro učitele
Mensashop - předměty s logem Mensy
Tábor LO
Soutěž pro vás organizuje
The Kellner Family Foundation
Projekt Open Gate
Připojte se k nám na Facebooku
Vyznamni partneri - MSMT
Vyznamni partneri - RSJ
Vyznamni partneri - AV Media
Vyznamni partneri - ALBI
Vyznamni partneri - Český mozek
Vyznamni partneri - Nadace ČEZ
Vyznamni partneri - Jablotron

Registrace do Logické olympiády 2017 byla ukončena.

Do soutěže se zaregistrovalo  61 284 soutěžících z 3 014 škol.  .

Pokud s námi chcete soutěžit příští rok, pak Vás můžeme zařadit na seznam zájemců o soutěž a včas Vás upozorníme na zahájení registrací, stačí zadat svůj email na stránce pro registraci.
 

Kontakt

email: info@logickaolympiada.cz

telefon:  Zuzana Poláková, 721 21 61 08 


Články o Logické olympiádě v médiích: Sokolovský deník 19.9.2017Krajské listy Karlovarského kraje 18.9.2017město Sokolov, Radniční listy Karlovy Vary, žítTeplice, regionzápad.cz 19.9., Královehradecké novinky.cz, Sokolovský deník 7.11.2017, Krajské listy Karlovarského kraje 6.11.2017, město Prostějov, První zprávy/region Hradec Králové, Jihočeský kraj, Centrum news.cz Brno, regionzápad.cz 6.11.2017, Pardubický kraj, Mladá fronta Dnes - Karlovy Vary, 4.11.2017

Reportáž o Logické olympiádě ve Studiu 6 České televize (čas od 0:00 do 7:43)

Reportáž z krajského kola Logické olympiády ve Středočeském kraji v Českém rozhlasu byla vysílaná 8.11.2017  je k poslechu zde.

Krátký sestřih z krajského kola Logické olympiády z Brna:

 

Výsledky základních kol

 Výsledky všech kategorií v základním kole jsou k dispozici po přihlášení se do profilu, ať už soutěžícího nebo učitelského, stejně jako do základního kola na stránce Vstup do soutěže Krajská kola

 

Krajská kola proběhla ve všech krajích v pátek 3. listopadu 2017. Kompletní výsledky krajských kol najdete na stánce KRAJSKÁ KOLA v úterý 7. 11. 2017. Fotografie z krajských kol budeme postupně dávat do fotogalerie na stránkách Mensy.

Krajská kola byla realizována s finanční podporou Ústeckého kraje, města Ústí nad Labem, Zlínského kraje, města Zlína,  Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, Libereckého kraje, Moravskoslezského kraje a města Ostrava, kraje Vysočina a města Havlíčkův Brod. 
Krajské kolo pro Pardubický kraj bylo realizováno s finanční podporou Pardubického kraje a města Pardubic a pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly. 
Krajské kolo pro Plzeňský kraj bylo realizováno s finanční podporou Plzeňského kraj a společností Altel a CCA Group a.s.
Krajské kolo pro Olomoucký kraj bylo realizováno s finanční podporou Olomouckého kraje, města Prostějova a Olomouce a pod záštitou primátorky města Prostějova RNDr. Aleny Raškové. 
Krajské kolo pro Jihomoravský kraj proběhlo pod záštitou Ing. Petra Vokřála, primátora statutárního města Brna, a za podpory statutárního města Brna. Krajské kolo dále podpořila města Šlapanice, Vyškov a Znojmo, firma P.F. art, spol. s r.o., dále Světýlko, o.p.s. a také Jitka Karásková. 
Krajské kolo pro Karlovarský kraj bylo realizováno s finanční podporou Karlovarského kraje a měst Horní Slavkov, Karlovy Vary a Sokolov. Záštitu převzala Mgr Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje.
Krajské kolo pro Jihočeský kraj proběhlo s finanční podporou Jihočeského kraje a pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje paní Mgr. Ivany Stráské. 


 

Okresní kola pro kategorii MŠ

Okresní kola proběhla 13. 11. 2017  ve vybraných okresech. Pořadí nejlepších pěti soutěžících a fotografie ze soutěže najdete v záložce OKRESNÍ KOLA.


 

Gratulujeme všem postupujícím do finále !!!

Finále proběhne v pondělí 27. listopadu 2017 v Míčovně Pražského hradu.

Soutěžící, kteří postoupili do finále, poprosíme potvrzení účasti ve Vašem profilu, stejně jako jste potvrzovali účast na krajském kole.

Registrace účastníků bude od 9:00 do 9:45 v Míčovně Pražského hradu, do které se dostanete z Královské zahrady vstupem z ulice "U Prašného mostu" před Prašným mostem. Nejbližší zastávkou MHD je zastávka tramvaje 22 "Pražský hrad".

POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ  POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ  POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ  POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ 

Od 25.11.  je výluka tramvají, nebude jezdit 22 z Malostranské na Pražský hrad  
http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/malostranska-chotkovy-sady-docasne-preruseni-provozu-tramvaji/
Na zastávku Pražský hrad se dostanete z metra Hradčanská, nově je zřízená linka 32.     

POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ POZOR VÝLUKA TRAMVAJÍ 

Jsme rádi, že se nám podařilo pro soutěžící finalisty domluvit krásné a zajímavé prostředí Míčovny Pražského hradu. Věříme, že jim tak účast ve finále bude nejen soutěžním zážitkem plným logiky a přemýšlení, ale také kulturní událostí. Vzhledem k možnostem sálu a pravidlům Správy Pražského hradu není ovšem možný přístup učitelů ani rodičů soutěžících do uzavřeného areálu zahrad. Velice rádi bychom na finále pozvali také rodiče i učitele. Moc nás to mrzí, ale není to technicky možné. Kapacita sálu Míčovny je bohužel omezená, sál je z velké části zaplněn stoly pro soutěžící a prostor pro návštěvy je velice omezený. Dalším faktorem jsou bezpečnostní opatření a omezený pohyb osob v prostoru zahrad. Předání soutěžících tedy proběhne u vstupu do Královské zahrady. Stále pokračují přísná bezpečnostní opatření pro vstup do areálu Pražského hradu, takže při vstupu budou Vaše zavazadla prohledána policií.

Soutěžící čeká několik bloků logických úloh.
Po celou dobu soutěže nemáte možnost opustit prostory Míčovny Pražského hradu.
Vyhlášení výsledků a slavnostní předání cen proběhne po 15.00 Hlavní cenou v každé kategorii je notebook.
Ukončení soutěže bude v 16.00.
S sebou psací potřeby, občanský průkaz (starší 15 let), kalkulačku (ne v mobilu, ne pda ani tablet), pravítko, fixy nebo pastelky (minimálně čtyři různé barvy).

Pro soutěžící je zajištěna svačina, oběd a dostatek nápojů. Soutěžícím nebudou propláceny cestovní náklady. 

Místo setkání na finále - vstup do Královských zahrad k Míčovně Pražského hradu. Těšíme se na vás!

Seznam finalistů kategorie A

Seznam finalistů kategorie B

Seznam finalistů kategorie C

Počty finalistů: počet postupujících do finále je v každé kategorii vypočten poměrově z počtu účastníků nominačního kola v daném kraji a počtu účastníků celkem.

 


 

Vítězové korespondenční soutěže

Kategorie MŠ+A1: Hynek Řeháček, Praha

Kategorie A: Anna Duchonova, Brno 

Kategorie B: Eva Dreiseitlová, Rokytnice u Přerova

Kategorie C: Jan Hlaváč, Litoměřice

Všem výhercům gratulujeme a posíláme hlavolam. 

 


Letáček Logické olympiády (pdf, 230kB) si můžete stáhnout, vytisknout a dát do školy na nástěnku. 

Tohle video musíte vidět: Odvaž se použít vlastní hlavu

 

 

 

 

 

Stáhnout si můžete i letáček pro mateřské školy

 


  

Mensa ČR je partnerem Abaku ligy - on-line soutěže v matematické hře Abaku. Můžete vyhrát zajímavé ceny včetně počítačové učebny pro vítěznou školu v hodnotě 100 tis. Kč anebo si jenom započítat.

 


Na FIT ČVUT s výsledky z Logické olympiády
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze  uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Škola uznává  v kategorii C: studenti SŠ 1.-3. místo v krajském kole a ve finále  umístění mezi 50% nejlepších.


Program Excelence 
Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích. 


 počítadlo.abz.cz

 

Kraj Vysočina
Město Ústí nad labem
Moravskoslezsky kraj
Mesto Prostejov
Olomoucký kraj
Puzzle-prodej
Liberecký kraj
Hradecký kraj
Jihočeský kraj
Dědek kořenář
Olomouc
Město Ostrava
Pardubice
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Karlovy Vary
Brno
Živý kraj
Zlínský kraj
Ústecký kraj
Horní Slavkov
Hradec Králové